Prezerwatywy. Popularne „gumki” przydatne na wiele okazji

Tryb życia wielu z nas sprawia, że kondomy przydają się w różnych okolicznościach. Niektóre pary lubią uprawiać seks w nietypowych miejscach. Inne w trosce o niezajście w ciąże stosują prezerwatywy, jako jedną z metod antykoncepcji. Nie ma co się dziwić, gdyż jest to prawdopodobnie najtańszy sposób. Niemniej prezerwatywy mogą również urozmaicić stosunek, a także pomóc w pozbyciu się problemów seksualnych. Dzięki nim uporamy się z przedwczesnym wytryskiem lub suchością pochwy.

Na rynku dostępnych jest multum rodzajów prezerwatyw. Różnią się od siebie wielkością, materiałem, z którego zostały wykonane, kolorem, kształtem, smakiem czy dodatkowymi właściwościami tj. mogą być pokryte substancją nawilżającą lub rozgrzewającą. W konsekwencji przekłada się to na odczucia płynące z seksu zarówno dla partnera, jak i partnerki. Możemy też wydłużyć stosunek lub wzmocnić doznania. Pomagają w tym również prezerwatywy z wypustkami i prążkowane. Stymulują w ten sposób łechtaczkę, dając partnerce dodatkowe uczucie rozkoszy.

Prezerwatywy stosowane są także podczas seksu oralnego. Część modeli posiada smak, np. truskawkowy, co podnosi komfort takiego stosunku. Nie czujemy tylko smaku lateksu, a sam członek jest w ten sposób bardziej apetyczny. W końcu posmak owocu stymuluje nasze kubki smakowe, co idąc dalej, wpływa na pracę mózgu, a w konsekwencji na nasze odczucia. Drobiazg, a często ma znaczenie w relacjach damsko-męskich. Warto więc zawsze mieć przy sobie prezerwatywy, bo nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać. Znając swój temperament, odpowiedź będzie prosta.

Uwaga! Przechowywanie prezerwatyw przez dłuższy czas np. w portfelu lub innym miejscu, gdzie są narażone na ścisk i otarcia, doprowadzi do ich uszkodzenia. Dlatego warto pamiętać o ich regularnej wymianie. W przypadku niektórych osób częstotliwość zużycia prezerwatyw jest na tyle duża, że zawsze mamy pod ręką komplet „świeżych gumek”. Pamiętajmy, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl